Essentra Components 50M030050P012
Part No.:
50M030050P012
Datasheet:
50M030050P012.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M3 X .5 THRE
Shipping
Inventory:5,956
Comments
50M030050P012 Specifications
Series:
MicroPlastics
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Features:
Thread Size:
M3x0.5
Head Diameter:
0.220" (5.60mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.567" (14.40mm)