Essentra Components 50M030050P020
Part No.:
50M030050P020
Datasheet:
50M030050P020.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M3 X .5 THRE
Shipping
Inventory:3,060
Comments
50M030050P020 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Features:
Thread Size:
M3x0.5
Head Diameter:
0.220" (5.60mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
0.882" (22.40mm)