Essentra Components 50M030050P035
Part No.:
50M030050P035
Datasheet:
50M030050P035.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M3 X .5 THRE
Shipping
Inventory:28,568
Comments
50M030050P035 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Features:
Thread Size:
M3x0.5
Head Diameter:
0.220" (5.60mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.378" (35.00mm)
Length - Overall:
1.472" (37.40mm)