Essentra Components 50M030050T030
Part No.:
50M030050T030
Datasheet:
50M030050T030.pdf
Description:
SLOTTED THUMB SCREW, M3 X .5 THR
Shipping
Inventory:1,043
Comments
50M030050T030 Specifications
Type:
Thumb Screw
Screw Head Type:
Knob
Drive Type:
Slotted
Features:
Thread Size:
M3x0.5
Head Diameter:
0.317" (8.05mm)
Head Height:
0.216" (5.48mm)
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.397" (35.48mm)