Essentra Components 50M035060I012
Part No.:
50M035060I012
Datasheet:
50M035060I012.pdf
Description:
90 PHILLIPS CSK SCREW, M3.5 X .6
Shipping
Inventory:1,331
Comments
50M035060I012 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Drive Type:
Phillips
Features:
Thread Size:
M3.5x0.6
Head Diameter:
0.323" (8.20mm)
Head Height:
0.091" (2.30mm)
Length - Below Head:
0.382" (9.70mm)
Length - Overall:
0.472" (12.00mm)