Essentra Components 50M035060I016
Part No.:
50M035060I016
Datasheet:
50M035060I016.pdf
Description:
90 PHILLIPS CSK SCREW, M3.5 X .6
Shipping
Inventory:1,535
Comments
50M035060I016 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Drive Type:
Phillips
Features:
Thread Size:
M3.5x0.6
Head Diameter:
0.323" (8.20mm)
Head Height:
0.091" (2.30mm)
Length - Below Head:
0.539" (13.70mm)
Length - Overall:
0.630" (16.00mm)