Essentra Components 50M035060I020
Part No.:
50M035060I020
Datasheet:
50M035060I020.pdf
Description:
90 PHILLIPS CSK SCREW, M3.5 X .6
Shipping
Inventory:1,944
Comments
50M035060I020 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Drive Type:
Phillips
Features:
Thread Size:
M3.5x0.6
Head Diameter:
0.323" (8.20mm)
Head Height:
0.091" (2.30mm)
Length - Below Head:
0.697" (17.70mm)
Length - Overall:
0.787" (20.00mm)