Essentra Components 50M035060J010
Part No.:
50M035060J010
Datasheet:
50M035060J010.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M3.5 X .6 TH
Shipping
Inventory:1,952
Comments
50M035060J010 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Features:
Thread Size:
M3.5x0.6
Head Diameter:
0.217" (5.50mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.496" (12.60mm)