Essentra Components 50M035060J020
Part No.:
50M035060J020
Datasheet:
50M035060J020.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M3.5 X .6 TH
Shipping
Inventory:1,869
Comments
50M035060J020 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.217" (5.50mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
0.890" (22.60mm)