Essentra Components 50M035060J042
Part No.:
50M035060J042
Datasheet:
50M035060J042.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M3.5 X .6 TH
Shipping
Inventory:1,383
Comments
50M035060J042 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.217" (5.50mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.654" (42.00mm)
Length - Overall:
1.756" (44.60mm)