Essentra Components 50M035060K020
Part No.:
50M035060K020
Datasheet:
50M035060K020.pdf
Description:
HEX SLOTTED SCREW, M3.6 X .6 THR
Shipping
Inventory:6,406
Comments
50M035060K020 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.217" (5.50mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
0.890" (22.60mm)