Essentra Components 50M035060K035
Part No.:
50M035060K035
Datasheet:
50M035060K035.pdf
Description:
HEX SLOTTED SCREW, M3.6 X .6 THR
Shipping
Inventory:1,971
Comments
50M035060K035 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.217" (5.50mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.378" (35.00mm)
Length - Overall:
1.480" (37.60mm)