Essentra Components 50M035060N010
Part No.:
50M035060N010
Datasheet:
50M035060N010.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M3.5 X .6 THR
Shipping
Inventory:1,725
Comments
50M035060N010 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.276" (7.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.476" (12.10mm)