Essentra Components 50M035060P016
Part No.:
50M035060P016
Datasheet:
50M035060P016.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M3.5 X .6 TH
Shipping
Inventory:1,266
Comments
50M035060P016 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.276" (7.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.732" (18.60mm)