Essentra Components 50M040070F010
Part No.:
50M040070F010
Datasheet:
50M040070F010.pdf
Description:
FILLISTER SLOTTED SCREW, M4 X .7
Shipping
Inventory:4,515
Comments
50M040070F010 Specifications
Series:
MicroPlastics
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
0.122" (3.10mm)
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.516" (13.10mm)