Essentra Components 50M040070G030
Part No.:
50M040070G030
Datasheet:
50M040070G030.pdf
Description:
FILLISTER PHILLIPS SCREW, M4 X .
Shipping
Inventory:1,796
Comments
50M040070G030 Specifications
Series:
MicroPlastics
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
0.122" (3.10mm)
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.303" (33.10mm)