Essentra Components 50M040070H010
Part No.:
50M040070H010
Datasheet:
50M040070H010.pdf
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M4 X .7 TH
Shipping
Inventory:3,807
Comments
50M040070H010 Specifications
Series:
MicroPlastics
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.370" (9.40mm)
Head Height:
0.106" (2.70mm)
Length - Below Head:
0.287" (7.30mm)
Length - Overall:
0.394" (10.00mm)