Essentra Components 50M040070H030
Part No.:
50M040070H030
Datasheet:
50M040070H030.pdf
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M4 X .7 TH
Shipping
Inventory:1,472
Comments
50M040070H030 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.370" (9.40mm)
Head Height:
0.106" (2.70mm)
Length - Below Head:
1.075" (27.30mm)
Length - Overall:
1.181" (30.00mm)