Essentra Components 50M040070I025
Part No.:
50M040070I025
Datasheet:
50M040070I025.pdf
Description:
90 PHILLIPS CSK SCREW, M4 X .7 T
Shipping
Inventory:1,564
Comments
50M040070I025 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.370" (9.40mm)
Head Height:
0.106" (2.70mm)
Length - Below Head:
0.878" (22.30mm)
Length - Overall:
0.984" (25.00mm)