Essentra Components 50M040070J010
Part No.:
50M040070J010
Datasheet:
50M040070J010.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M4 X .7 THRE
Shipping
Inventory:13,822
Comments
50M040070J010 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.276" (7.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.512" (13.00mm)