Essentra Components 50M040070J025
Part No.:
50M040070J025
Datasheet:
50M040070J025.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M4 X .7 THRE
Shipping
Inventory:1,539
Comments
50M040070J025 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.276" (7.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.984" (25.00mm)
Length - Overall:
1.102" (28.00mm)