Essentra Components 50M040070J030
Part No.:
50M040070J030
Datasheet:
50M040070J030.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M4 X .7 THRE
Shipping
Inventory:1,301
Comments
50M040070J030 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.276" (7.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.299" (33.00mm)