Essentra Components 50M040070K010
Part No.:
50M040070K010
Datasheet:
50M040070K010.pdf
Description:
HEX SLOTTED SCREW, M4 X .7 THREA
Shipping
Inventory:4,767
Comments
50M040070K010 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.276" (7.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.512" (13.00mm)