Essentra Components 50M040070K030
Part No.:
50M040070K030
Datasheet:
50M040070K030.pdf
Description:
HEX SLOTTED SCREW, M4 X .7 THREA
Shipping
Inventory:1,900
Comments
50M040070K030 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.276" (7.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.299" (33.00mm)