Essentra Components 50M040070N010
Part No.:
50M040070N010
Datasheet:
50M040070N010.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M4 X .7 THREA
Shipping
Inventory:30,742
Comments
50M040070N010 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.488" (12.40mm)