Essentra Components 50M040070N012
Part No.:
50M040070N012
Datasheet:
50M040070N012.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M4 X .7 THREA
Shipping
Inventory:1,390
Comments
50M040070N012 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.567" (14.40mm)