Essentra Components 50M040070N030
Part No.:
50M040070N030
Datasheet:
50M040070N030.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M4 X .7 THREA
Shipping
Inventory:2,800
Comments
50M040070N030 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.276" (32.40mm)