Essentra Components 50M040070P035
Part No.:
50M040070P035
Datasheet:
50M040070P035.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M4 X .7 THRE
Shipping
Inventory:2,155
Comments
50M040070P035 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.378" (35.00mm)
Length - Overall:
1.500" (38.10mm)