Essentra Components 50M040070P040
Part No.:
50M040070P040
Datasheet:
50M040070P040.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M4 X .7 THRE
Shipping
Inventory:3,989
Comments
50M040070P040 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.575" (40.00mm)
Length - Overall:
1.697" (43.10mm)