Essentra Components 50M040070R020
Part No.:
50M040070R020
Datasheet:
50M040070R020.pdf
Description:
SET SCREW, SLOTTED HEAD, M4 X .7
Shipping
Inventory:2,808
Comments
50M040070R020 Specifications
Type:
Set Screw
Screw Head Type:
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.079" (2.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
0.817" (20.76mm)