Essentra Components 50M040070R025
Part No.:
50M040070R025
Datasheet:
50M040070R025.pdf
Description:
SET SCREW, SLOTTED HEAD, M4 X .7
Shipping
Inventory:1,343
Comments
50M040070R025 Specifications
Type:
Set Screw
Screw Head Type:
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.079" (2.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.984" (25.00mm)
Length - Overall:
1.014" (25.76mm)