Essentra Components 50M040070T025
Part No.:
50M040070T025
Datasheet:
50M040070T025.pdf
Description:
SLOTTED THUMB SCREW, M4 X .7 THR
Shipping
Inventory:1,562
Comments
50M040070T025 Specifications
Type:
Thumb Screw
Screw Head Type:
Knob
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.382" (9.70mm)
Head Height:
0.280" (7.10mm)
Length - Below Head:
0.984" (25.00mm)
Length - Overall:
1.264" (32.10mm)