Essentra Components 50M050080G015
Part No.:
50M050080G015
Datasheet:
50M050080G015.pdf
Description:
FILLISTER PHILLIPS SCREW, M5 X .
Shipping
Inventory:1,855
Comments
50M050080G015 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
0.122" (3.10mm)
Length - Below Head:
0.591" (15.00mm)
Length - Overall:
0.713" (18.10mm)