Essentra Components 50M050080G016
Part No.:
50M050080G016
Datasheet:
50M050080G016.pdf
Description:
FILLISTER PHILLIPS SCREW, M5 X .
Shipping
Inventory:1,848
Comments
50M050080G016 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
0.122" (3.10mm)
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.752" (19.10mm)