Essentra Components 50M050080H025
Part No.:
50M050080H025
Datasheet:
50M050080H025.pdf
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M5 X .8 TH
Shipping
Inventory:1,968
Comments
50M050080H025 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.409" (10.40mm)
Head Height:
0.106" (2.70mm)
Length - Below Head:
0.984" (25.00mm)
Length - Overall:
1.091" (27.70mm)