Essentra Components 50M050080H040
Part No.:
50M050080H040
Datasheet:
50M050080H040.pdf
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M5 X .8 TH
Shipping
Inventory:1,910
Comments
50M050080H040 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.409" (10.40mm)
Head Height:
0.106" (2.70mm)
Length - Below Head:
1.575" (40.00mm)
Length - Overall:
1.681" (42.70mm)