Essentra Components 50M050080I012
Part No.:
50M050080I012
Datasheet:
50M050080I012.pdf
Description:
90 PHILLIPS CSK SCREW, M5 X .8 T
Shipping
Inventory:1,530
Comments
50M050080I012 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.409" (10.40mm)
Head Height:
0.106" (2.70mm)
Length - Below Head:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.579" (14.70mm)