Essentra Components 50M050080J010
Part No.:
50M050080J010
Datasheet:
50M050080J010.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M5 X .8 THRE
Shipping
Inventory:24,618
Comments
50M050080J010 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.543" (13.80mm)