Essentra Components 50M050080J030
Part No.:
50M050080J030
Datasheet:
50M050080J030.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M5 X .8 THRE
Shipping
Inventory:2,563
Comments
50M050080J030 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.331" (33.80mm)