Essentra Components 50M050080K010
Part No.:
50M050080K010
Datasheet:
50M050080K010.pdf
Description:
HEX SLOTTED SCREW, M5 X .8 THREA
Shipping
Inventory:4,345
Comments
50M050080K010 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)