Essentra Components 50M050080K016
Part No.:
50M050080K016
Datasheet:
50M050080K016.pdf
Description:
HEX SLOTTED SCREW, M5 X .8 THREA
Shipping
Inventory:1,690
Comments
50M050080K016 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)