Essentra Components 50M050080N025
Part No.:
50M050080N025
Datasheet:
50M050080N025.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M5 X .8 THREA
Shipping
Inventory:2,988
Comments
50M050080N025 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.374" (9.50mm) 3/8"
Head Height:
Length - Below Head:
0.984" (25.00mm)
Length - Overall:
1.102" (28.00mm)