Essentra Components 50M050080N040
Part No.:
50M050080N040
Datasheet:
50M050080N040.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M5 X .8 THREA
Shipping
Inventory:3,545
Comments
50M050080N040 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.374" (9.50mm) 3/8"
Head Height:
Length - Below Head:
1.575" (40.00mm)
Length - Overall:
1.693" (43.00mm)