Essentra Components 50M050080P015
Part No.:
50M050080P015
Datasheet:
50M050080P015.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M5 X .8 THRE
Shipping
Inventory:1,863
Comments
50M050080P015 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.374" (9.50mm) 3/8"
Head Height:
Length - Below Head:
0.591" (15.00mm)
Length - Overall:
0.736" (18.70mm)