Essentra Components 50M050080P016
Part No.:
50M050080P016
Datasheet:
50M050080P016.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M5 X .8 THRE
Shipping
Inventory:1,884
Comments
50M050080P016 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.374" (9.50mm) 3/8"
Head Height:
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.776" (19.70mm)