Essentra Components 50M050080P030
Part No.:
50M050080P030
Datasheet:
50M050080P030.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M5 X .8 THRE
Shipping
Inventory:1,834
Comments
50M050080P030 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.374" (9.50mm) 3/8"
Head Height:
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.327" (33.70mm)