Essentra Components 50M050080R010
Part No.:
50M050080R010
Datasheet:
50M050080R010.pdf
Description:
SET SCREW, SLOTTED HEAD, M5 X .8
Shipping
Inventory:3,857
Comments
50M050080R010 Specifications
Type:
Set Screw
Screw Head Type:
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.130" (3.30mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.445" (11.30mm)