Essentra Components 50M050080R012
Part No.:
50M050080R012
Datasheet:
50M050080R012.pdf
Description:
SET SCREW, SLOTTED HEAD, M5 X .8
Shipping
Inventory:4,568
Comments
50M050080R012 Specifications
Type:
Set Screw
Screw Head Type:
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.130" (3.30mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.524" (13.30mm)