Essentra Components 50M050080R040
Part No.:
50M050080R040
Datasheet:
50M050080R040.pdf
Description:
SET SCREW, SLOTTED HEAD, M5 X .8
Shipping
Inventory:1,732
Comments
50M050080R040 Specifications
Type:
Set Screw
Screw Head Type:
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.130" (3.30mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.575" (40.00mm)
Length - Overall:
1.626" (41.30mm)