Essentra Components 50M060100D012
Part No.:
50M060100D012
Datasheet:
50M060100D012.pdf
Description:
CHEESE HEAD SLOTTED SCREW, NATUR
Shipping
Inventory:13,960
Comments
50M060100D012 Specifications
Series:
MicroPlastics, M
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Cheese Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.394" (10.00mm)
Head Height:
0.154" (3.90mm)
Length - Below Head:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.626" (15.90mm)